Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (40 entries)

en: Body
uk: Вміст

en: Previous
uk: Попередній

en: Next
uk: Наступний

en: E-mail
uk: Електронна пошта

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Help text
uk: Текст довідки

en: Field
uk: Поле

en: Label
uk: Мітка

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Submission information
uk: Інформація про надсилання

en: To
uk: До

en: Fields
uk: Поля

en: Advanced
uk: Розширені

en: Clear
uk: Очистка

en: Text field
uk: Текстове поле

en: Webform
uk: Вебформа

en: submission(s)
uk: відправлень

en: Go back to the form
uk: Повернутися до форми

en: Remove field
uk: Видалити поле

en: Date:
uk: Дата:

en: Check boxes
uk: Поля для позначок

en: Radio buttons
uk: Радіо-кнопки

en: Properties
uk: Властивості

en: Download file
uk: Завантажити файл

en: File upload
uk: Відвантаження файлів

en: Submit button text
uk: Текст кнопки надсилання

en: Thank you, your submission has been received.
uk: Дякуємо, ваше повідомлення було отримано.

en: Fieldset
uk: Набір полів

en: Form settings
uk: Налаштування форми

en: Drop-down list
uk: Спадний список

en: Page break
uk: Розрив сторінки

en: Hidden field
uk: Приховане поле

en: The email address %mail is not valid.
uk: Електронна адреса %mail некоректна

en: Create a block
uk: Створити блок

en: Path:
uk: Шлях:
