Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Body
pl: Treść

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Subject
pl: Tytuł

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Submission information
pl: Informacje o zgłoszeniu

en: To
pl: Do

en: Fields
pl: Pola

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Text field
pl: Jednowierszowe pole tekstowe

en: Webform
pl: Formularz

en: submission(s)
pl: zgłoszenie(a)

en: Go back to the form
pl: Wróć do formularza

en: Remove field
pl: Usuń pole

en: Date:
pl: Data:

en: Radio buttons
pl: Przyciski radio

en: Properties
pl: Właściwości

en: File upload
pl: Dołącz plik

en: Submit button text
pl: Tekst na przycisku zatwierdzającym formularz

en: Thank you, your submission has been received.
pl: Dziękujemy za wypełnienie formularza, twoje zgłoszenie zostało odebrane.

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Form settings
pl: Ustawienia formularza

en: Page break
pl: Podział strony

en: Hidden field
pl: Ukryte pole

en: The email address %mail is not valid.
pl: Adres e-mial %mail nie jest prawidłowy.

en: Create a block
pl: Stwórz blok
