Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Body
id: Isi

en: Previous
id: Sebelumnya

en: Next
id: Selanjutnya

en: E-mail
id: Email

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Help text
id: Teks bantuan

en: Field
id: Bidang

en: Configure
id: Konfigurasi

en: To
id: Untuk

en: Fields
id: Bidang isian

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Clear
id: Bersihkan

en: Text field
id: Bidang isian teks

en: Remove field
id: Hapus bidang

en: Radio buttons
id: Tombol radio

en: Properties
id: Properti

en: File upload
id: Unggah File

en: Submit button text
id: Teks tombol kirim

en: The email address %mail is not valid.
id: Alamat email %mail tidak valid.

en: Create a block
id: Buat sebuah blok
