Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha5) - en to de translation catalogue (39 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Previous
de: Vorherige

en: Next
de: Weiter

en: E-mail
de: E-Mail

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Subject
de: Betreff

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Help text
de: Hilfetext

en: Field
de: Feld

en: Label
de: Beschriftung

en: Configure
de: Konfigurieren

en: Submission information
de: Informationen über die Eingabe

en: To
de: An

en: Fields
de: Felder

en: Advanced
de: Erweitert

en: Clear
de: Leeren

en: Text field
de: Textfeld

en: Webform
de: Webformular

en: submission(s)
de: Eingabe(n)

en: Go back to the form
de: Zurück zum Formular

en: Remove field
de: Feld löschen

en: Date:
de: Datum:

en: Radio buttons
de: Optionsschaltflächen

en: Properties
de: Eigenschaften

en: Download file
de: Datei herunterladen

en: File upload
de: Datei-Upload

en: Submit button text
de: Text des „Speichern“-Buttons

en: Thank you, your submission has been received.
de: Danke, die Eingabe wurde empfangen.

en: Fieldset
de: Feldgruppe

en: Form settings
de: Formulareinstellungen

en: Page break
de: Seitenumbruch

en: Hidden field
de: Ausgeblendetes Feld

en: The email address %mail is not valid.
de: Die E-Mail-Adresse %mail ist nicht gültig.

en: Create a block
de: Einen Block erstellen

en: !current of !total
de: !current von !total

en: Path:
de: Pfad:
