Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha5) - en to hu translation catalogue (48 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Subject
hu: Tárgy

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Help text
hu: Súgó szöveg

en: Field
hu: Mező

en: Label
hu: Címke

en: Configure
hu: Beállít

en: Submission information
hu: Beküldési információk

en: To
hu: Hova

en: Fields
hu: Mezők

en: Advanced
hu: Haladó

en: Clear
hu: Törlés

en: Text field
hu: Szövegmező

en: Webform
hu: Űrlap

en: submission(s)
hu: beküldés(ek)

en: Go back to the form
hu: Vissza az űrlapra

en: Remove field
hu: Mező törlése

en: Date:
hu: Dátum:

en: Radio buttons
hu: Választógombok

en: Properties
hu: Tulajdonságok

en: Download file
hu: Fájl letöltése

en: File upload
hu: Fájlfeltöltés

en: Submit button text
hu: Beküldés gomb felirata

en: Thank you, your submission has been received.
hu: Köszönjük, a beküldés sikeres volt.

en: Fieldset
hu: Mezőcsoport

en: Form settings
hu: Űrlap beállításai

en: Page break
hu: Oldaltörés

en: Hidden field
hu: Rejtett mező

en: The email address %mail is not valid.
hu: %mail e-mail cím érvénytelen.

en: Create a block
hu: Blokk létrehozása

en: Enable spam protection (<a href="@url">Mollom</a>)
hu: Reklámszemét védelem engedélyezése (<a href="@url">Mollom</a>)

en: Send a confirmation e-mail
hu: Megerősítő e-mail küldése

en: No field selected
hu: Nincs kiválasztva mező

en: Formatted content
hu: Formázott tartalom

en: Multi-line textfield
hu: Többsoros szöveges mező

en: A large textfield that allows for multiple lines of input.
hu: Nagy méretű szöveges mező, amely alkalmas több sornyi szöveg bevitelére.

en: A special textfield that accepts an e-mail address.
hu: Speciális szöveges mező e-mail cím bevitelére.

en: Form:
hu: Űrlap:

en: Submitted by:
hu: Beküldte:

en: IP address:
hu: IP-cím:

en: The maximum size must be less than 20,000 KB.
hu: A legnagyobb méretnek 20.000 KB alatt kell lennie.

en: The maximum upload size must be a positive number.
hu: A legnagyobb feltölthető méretnek pozitív számnak kell lennie.
