Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha5) - en to ja translation catalogue (34 entries)

en: Body
ja: 本文

en: Previous
ja: 前へ

en: Next
ja: 次へ

en: E-mail
ja: メール

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Subject
ja: 件名

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Help text
ja: ヘルプテキスト

en: Field
ja: フィールド

en: Label
ja: ラベル

en: Configure
ja: 設定

en: Submission information
ja: 送信情報

en: To
ja: 宛先

en: Fields
ja: フィールド

en: Advanced
ja: 高度

en: Clear
ja: クリアー

en: Text field
ja: テキストフィールド

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Go back to the form
ja: フォームへ戻る

en: Remove field
ja: フィールドを削除

en: Radio buttons
ja: ラジオボタン

en: Properties
ja: プロパティー

en: File upload
ja: ファイルアップロード

en: Submit button text
ja: 送信ボタンのテキスト

en: Thank you, your submission has been received.
ja: 送信ありがとうございます。あなたの送信内容を受け付けました。

en: Fieldset
ja: フィールドセット

en: Form settings
ja: フォーム設定

en: Page break
ja: ページ区切り

en: Hidden field
ja: 非表示フィールド

en: The email address %mail is not valid.
ja: メールアドレス %mail は正しくありません。

en: Create a block
ja: ブロックを作成
