Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (34 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Subject
it: Oggetto

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Enabled
it: Attivato

en: Help text
it: Testo di aiuto

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Configure
it: Configura

en: Submission information
it: Informazioni sull'invio

en: To
it: A

en: Fields
it: Campi

en: Advanced
it: Avanzate

en: Clear
it: Cancella

en: Text field
it: Campo di testo

en: submission(s)
it: inserimento/i

en: Go back to the form
it: Torna al form

en: Remove field
it: Rimuovi campi

en: Date:
it: Data:

en: Radio buttons
it: Pulsanti di opzione

en: Properties
it: Proprietà

en: File upload
it: Caricamento file

en: Submit button text
it: Testo del bottone invia

en: Thank you, your submission has been received.
it: Grazie, la vostra richiesta è stata ricevuta.

en: Fieldset
it: Riquadro

en: Form settings
it: Impostazioni maschera

en: Page break
it: Interruzione di pagina

en: Hidden field
it: Campo nascosto

en: The email address %mail is not valid.
it: L'indirizzo e-mail %mail non è valido.

en: Create a block
it: Crea un blocco
