Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Help text
nl: Helptekst

en: Field
nl: Veld

en: Configure
nl: Instellen

en: Submission information
nl: Details inzending

en: To
nl: Naar

en: Fields
nl: Velden

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Clear
nl: Wissen

en: Text field
nl: Tekstveld

en: Webform
nl: Formulier

en: submission(s)
nl: inzending(en)

en: Go back to the form
nl: Terug naar het formulier

en: Remove field
nl: Veld verwijderen

en: Date:
nl: Datum:

en: Radio buttons
nl: Keuzeopties

en: Properties
nl: Eigenschappen

en: Download file
nl: Bestand downloaden

en: File upload
nl: Bestandsupload

en: Submit button text
nl: Tekst voor verzendknop

en: Thank you, your submission has been received.
nl: Bedankt! De inzending is ontvangen.

en: Remove a field from a form.
nl: Een veld uit een formulier verwijderen.

en: Fieldset
nl: Veldengroep

en: Form settings
nl: Formulierinstellingen

en: Page break
nl: Pagina-einde

en: Hidden field
nl: Verborgen veld

en: The email address %mail is not valid.
nl: Het e-mailadres %mail is ongeldig.

en: Create a block
nl: Een blok aanmaken

en: No field selected
nl: Geen veld geselecteerd
