Webform Alternate UI (7.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (35 entries)

en: Body
pt: Corpo

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Description
pt: Descrição

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Help text
pt: Texto de ajuda

en: Field
pt: Campo

en: Label
pt: Rótulo

en: Configure
pt: Configurar

en: Submission information
pt: Informações da submissão

en: To
pt: Para

en: Fields
pt: Campos

en: Advanced
pt: Avançado

en: Clear
pt: Limpar

en: Text field
pt: Campo de texto

en: submission(s)
pt: envio(s)

en: Go back to the form
pt: Voltar para o formulário

en: Remove field
pt: Remover campo

en: Date:
pt: Data:

en: Radio buttons
pt: Botões de opções

en: Properties
pt: Propriedades

en: Download file
pt: Baixar arquivo

en: File upload
pt: Envio de arquivo

en: Submit button text
pt: Texto do botão Enviar

en: Thank you, your submission has been received.
pt: Obrigado, sua mensagem foi recebida.

en: Fieldset
pt: Conjunto de campos

en: Form settings
pt: Configurações do formulário

en: Page break
pt: Quebra de página

en: Hidden field
pt: Campo oculto

en: The email address %mail is not valid.
pt: O endereço de e-mail %mail não é válido.

en: Create a block
pt: Criar um bloco
