Webform Autocomplete (7.x-1.2) - en to ca translation catalogue (15 entries)

en: Options
ca: Opcions

en: Width
ca: Amplada

en: Webform
ca: Formulari web

en: Default value
ca: Valor predeterminat

en: The default value of the field.
ca: El valor predeterminat del camp.

en: Width of the textfield.
ca: Amplada del camp de text.

en: contains
ca: conté

en: Autocomplete
ca: Autocompleta

en: ends with
ca: acaba per

en: Leaving blank will use the default size.
ca: Si el deixeu en blanc s'utilitzarà la mida predeterminada.

en: Label placed to the left of the textfield
ca: Etiqueta col·locada a l'esquerra del camp de text

en: Examples: $, #, -.
ca: Exemples: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
ca: Etiqueta col·locada a la dreta del camp de text

en: Examples: lb, kg, %.
ca: Exemples: lb, kg, %.

en: Unique
ca: Únic
