Webform Autocomplete (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Options
it: Opzioni

en: Width
it: Larghezza

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Width of the textfield.
it: Larghezza del campo.

en: contains
it: contiene

en: Autocomplete
it: Autocompletamento

en: ends with
it: finisce per

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.

en: Label placed to the left of the textfield
it: Etichetta posta a sinistra del campo di testo

en: Examples: $, #, -.
it: Esempi: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
it: Etichetta posta a destra del campo di testo

en: Examples: lb, kg, %.
it: Esempi: lb, kg, %.

en: Unique
it: Univoco

en: starts with
it: inizia per
