Webform Autocomplete (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Options
de: Optionen

en: Width
de: Breite

en: Webform
de: Webformular

en: Default value
de: Standardwert

en: The default value of the field.
de: Der Standardwert des Feldes.

en: Width of the textfield.
de: Breite des Textfeldes.

en: contains
de: enthält

en: Autocomplete
de: Autovervollständigung

en: ends with
de: endet mit

en: Leaving blank will use the default size.
de: Leerlassen, um die standardmäßige Größe zu verwenden.

en: Label placed to the left of the textfield
de: Beschriftung, die links vom Textfeld platziert wird

en: Examples: $, #, -.
de: Beispiele: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
de: Beschriftung, die rechts vom Textfeld platziert wird

en: Examples: lb, kg, %.
de: Beispiele: lb, kg, %.

en: Unique
de: Eindeutig

en: starts with
de: beginnt mit
