Webform Autocomplete (7.x-1.3) - en to es translation catalogue (13 entries)

en: Options
es: Opciones

en: Width
es: Ancho

en: Default value
es: Valor predeterminado

en: The default value of the field.
es: El valor predeterminado del campo.

en: Width of the textfield.
es: Ancho del campo de texto.

en: contains
es: contiene

en: Autocomplete
es: Autocompletar

en: ends with
es: acaba en

en: Leaving blank will use the default size.
es: Dejándolo en blanco se utilizará el tamaño por defecto.

en: Examples: $, #, -.
es: Ejemplos: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
es: Ejemplos: lb, kg, %.

en: Unique
es: Única

en: starts with
es: comienza con
