Webform Autocomplete (7.x-1.3) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Width
hu: Szélesség

en: Webform
hu: Űrlap

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: The default value of the field.
hu: A mező alapértelmezett értéke.

en: Width of the textfield.
hu: A szövegmező hossza.

en: contains
hu: tartalmazza

en: Autocomplete
hu: Automatikusan kiegészülő

en: ends with
hu: erre végződik

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.

en: Label placed to the left of the textfield
hu: A szövegmező bal oldalára helyezett címke

en: Examples: $, #, -.
hu: Például $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
hu: A szövegmező jobb oldalára helyezett címke

en: Examples: lb, kg, %.
hu: Például kg, cm, %.

en: Unique
hu: Egyedi

en: starts with
hu: ezzel kezdődik
