Webform Autocomplete (7.x-1.3) - en to ja translation catalogue (16 entries)

en: Options
ja: オプション

en: Width
ja: 幅

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Width of the textfield.
ja: テキストフィールドの幅。

en: contains
ja: 含む

en: Autocomplete
ja: 自動補完

en: ends with
ja: 末尾が等しい

en: Leaving blank will use the default size.
ja: 空欄にするとデフォルトのサイズを使用します。

en: Label placed to the left of the textfield
ja: テキストフィールドの左に配置されるラベル

en: Examples: $, #, -.
ja: 例: $、#、-

en: Label placed to the right of the textfield
ja: テキストフィールドの右に配置されるラベル

en: Examples: lb, kg, %.
ja: 例: lb、kg、%

en: Unique
ja: ユニーク

en: starts with
ja: 先頭が等しい
