Webform Autocomplete (7.x-2.0) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Width
fr: Largeur

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The default value of the field.
fr: La valeur par défaut du champ.

en: Width of the textfield.
fr: Largeur du champ texte.

en: contains
fr: contient

en: Autocomplete
fr: Autocomplétion

en: ends with
fr: se termine par

en: Leaving blank will use the default size.
fr: Si vous laissez vide, la dimension par défaut sera utilisée.

en: Label placed to the left of the textfield
fr: Etiquette placée à la gauche du champ texte

en: Examples: $, #, -.
fr: Exemples : $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
fr: Etiquette placée à la droite du champ texte

en: Examples: lb, kg, %.
fr: Exemples : lb, kg, %.

en: starts with
fr: commence par
