Webform Autocomplete (7.x-2.2) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Disabled
ru: Отключено

en: Options
ru: Настройки

en: Width
ru: Ширина

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: The default value of the field.
ru: Значение поля по умолчанию.

en: Width of the textfield.
ru: Ширина текстового поля.

en: contains
ru: содержит

en: Autocomplete
ru: Автодополнение

en: ends with
ru: оканчивается на

en: Leaving blank will use the default size.
ru: Оставьте пустым, чтобы использовать размер по умолчанию.

en: Label placed to the left of the textfield
ru: Метка, расположенная в левой части поля

en: Examples: $, #, -.
ru: Примеры: $, #, -.

en: Label placed to the right of the textfield
ru: Метка, расположенная в правой части поля

en: Examples: lb, kg, %.
ru: Примеры: lb, kg, %.

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Unique
ru: Уникальный

en: starts with
ru: начинается с
