Webform Calculation Components (7.x-1.0) - en to sv translation catalogue (21 entries)

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Width
sv: Bredd

en: Operation
sv: Funktion

en: Empty
sv: Töm

en: Maxlength
sv: Maxlängd

en: Percentage
sv: Procent

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Left Blank
sv: Lämnat tomt

en: User entered value
sv: Angivet värde

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
sv: Gör detta fält låst. Detta är användbart för att ställa in ett standardvärde som inte kan ändras.

en: Average submission length in words (ex blanks)
sv: Genomsnittslängd på inlägg i antal ord (utan mellanslag)

en: Non-empty
sv: Ej tomt

en: Leaving blank will use the default size.
sv: Om du inte fyller i detta används standardstorleken.

en: Examples: $, #, -.
sv: Exempel: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
sv: Exempel: kg, lb, %.

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: Unique
sv: Unik

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
sv: Kontrollera att alla angivna värden för detta fält är unika. Samma värde får inte användas två gånger.

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
sv: Platshållaren kommer att visas i fältet tills användaren börjar skriva något.
