Webform Calculation Components (7.x-1.1) - en to fi translation catalogue (22 entries)

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Width
fi: Leveys

en: Operation
fi: Toimenpide

en: Empty
fi: Tyhjä

en: Maxlength
fi: Enimmäispituus

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Left Blank
fi: Jätetty vastaamatta

en: User entered value
fi: Käyttäjän antama arvo

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fi: Määrittele tämä kenttä ei-muokattavaksi. Toiminto on käytännöllinen kiinteiden oletusarvojen asettamisessa.

en: Average submission length in words (ex blanks)
fi: Vastausten keskimääräinen pituus (poisluettuna tyhjät)

en: Non-empty
fi: Ei tyhjä

en: Leaving blank will use the default size.
fi: Jos kenttä on tyhjä, käytetään oletusarvoista kokoa.

en: Examples: $, #, -.
fi: Esimerkit $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
fi: Esimerkit lb, kg, %.

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: Check that all entered values for this field are unique. The same value is not allowed to be used twice.
fi: Tarkista että tähän kenttään syötetyt arvot ovat yksilöllisiä. Samaa arvoa ei saa käyttää kahdesti.

en: Secure value (allows use of all tokens)
fi: Turvallinen arvo (mahdollistaa kaikkien korvauskuvioiden käytön)

en: Hidden element (less secure, changeable via JavaScript)
fi: Hidden-elementti (vähemmän turvallinen, vaihdettavissa Javascriptillä)

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
fi: Paikkamerkki näytetään kentässä kunnes käyttäjä alkaa syöttää sille arvoa.
