Webform Calculation Components (7.x-1.3) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Width
tr: Genişlik

en: Operation
tr: İşlem

en: Empty
tr: Boş

en: Maxlength
tr: Maksimum uzunluk

en: Percentage
tr: Yüzde

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Left Blank
tr: Sol Boşluk

en: User entered value
tr: Girilen değer

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
tr: Bu alanı düzenlenemez yap. Değiştirilemeyen öntanımlı değer için kullanışlıdır.

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Unique
tr: Özgün (ünik)
