Webform Calculator (7.x-2.0-beta1) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Width
uk: Ширина

en: Hidden
uk: Приховано

en: Webform
uk: Вебформа

en: Width of the textfield.
uk: Ширина текстового поля

en: Precision
uk: Точність

en: Error message
uk: Повідомлення про помилку

en: Token values
uk: Значення замінників

en: Leaving blank will use the default size.
uk: Якщо не заповнювати, буде використано базовий розмір.

en: Examples: $, #, -.
uk: Приклад: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
uk: Приклади: кг, %.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
uk: Довжина !name не може перевищувати %max символів, зараз його довжина %length символів.

en: Prefix text placed to the left of the field
uk: Префікс, що розташовується ліворуч від поля

en: Postfix text placed to the right of the field
uk: Постфікс, що розташовується праворуч від поля

en: Formula
uk: Формула
