Webform Calculator (7.x-2.0-beta1) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Width
fr: Largeur

en: Hidden
fr: Caché

en: Width of the textfield.
fr: Largeur du champ texte.

en: Precision
fr: Précision

en: Error message
fr: Message d'erreur

en: Token values
fr: Jetons (tokens)

en: Leaving blank will use the default size.
fr: Si vous laissez vide, la dimension par défaut sera utilisée.

en: Examples: $, #, -.
fr: Exemples : $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
fr: Exemples : lb, kg, %.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
fr: Le champ « !name » ne peut pas être plus long que %max caractères mais comporte actuellement %length caractères.

en: Prefix text placed to the left of the field
fr: Texte de préfixe placé à la gauche du champ

en: Postfix text placed to the right of the field
fr: Texte de suffixe placé à la droite du champ

en: Formula
fr: Formule
