Webform Calculator (7.x-2.0-beta1) - en to hu translation catalogue (14 entries)

en: Width
hu: Szélesség

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Webform
hu: Űrlap

en: Width of the textfield.
hu: A szövegmező hossza.

en: Precision
hu: Pontosság

en: Error message
hu: Hibaüzenet

en: Token values
hu: Vezérjel értékek

en: Leaving blank will use the default size.
hu: Ha üres, marad az alapértelmezett méret.

en: Examples: $, #, -.
hu: Például $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
hu: Például kg, cm, %.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
hu: „!name” értéke nem lehet hosszabb, mint %max karakter, a jelenlegi hossza viszont %length karakter.

en: Prefix text placed to the left of the field
hu: Előtag szöveg a mezőtől balra

en: Postfix text placed to the right of the field
hu: Utótag szöveg a mezőtől jobbra

en: Formula
hu: Képlet
