Webform Calculator (7.x-2.0-beta1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Width
it: Larghezza

en: Hidden
it: Nascosto

en: Width of the textfield.
it: Larghezza del campo.

en: Precision
it: Precisione

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Token values
it: Valori dei token

en: Leaving blank will use the default size.
it: Lasciandolo vuoto verrà usata la dimensione predefinita.

en: Examples: $, #, -.
it: Esempi: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
it: Esempi: lb, kg, %.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
it: !name non può essere più lungo di %max caratteri ma attualmente è lungo %length caratteri.
