Webform Calculator (7.x-2.0-beta1) - en to pl translation catalogue (22 entries)

en: Width
pl: Szerokość

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Webform
pl: Formularz

en: Width of the textfield.
pl: Szerokość pola tekstowego.

en: Precision
pl: Dokładność

en: Error message
pl: Komunikat o błędzie

en: Token values
pl: Wartości wzorców

en: Leaving blank will use the default size.
pl: Pozostaw puste, aby użyć domyślnego rozmiaru.

en: Examples: $, #, -.
pl: Przykłady: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
pl: Przykłady: lb, kg, %.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pl: Nazwa !name nie może się składać z więcej niż %max znaków, a w tej chwili ma %length znaków.

en: Prefix text placed to the left of the field
pl: Prefiks umieszczony po lewej stronie pola

en: Postfix text placed to the right of the field
pl: Postfiks umieszczony po prawej stronie pola

en: Formula
pl: Formuła

en: Computes values of other fields.
pl: Oblicza wartości innych pól.

en: Error occurred while parsing code.
pl: Wystąpił błąd podczas parsowania kodu.

en: Provides a formula webform component, where you can enter a mathematical calculation based on the other fields.
pl: Umożliwia tworzenie nowego komponentu webforma, formuły, która oblicza wartości innych pól.

en: Available replacement tokens
pl: Dostępne wzorce

en: Formula value
pl: Wartość formuły

en: Number of significant digits (after the decimal point).
pl: Liczba cyfr znaczących (po przecinku).

en: Disallowed character %char was used.
pl: Został użyty niedozwolony znak %char.

en: Using %token is disallowed.
pl: Niedozwlone jest używanie %token.
