Webform Calculator (7.x-2.0-beta1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Width
pt: Largura

en: Hidden
pt: Oculto

en: Width of the textfield.
pt: Largura do campo de texto

en: Precision
pt: Precisão

en: Error message
pt: Mensagem de erro

en: Token values
pt: Valores de Token

en: Leaving blank will use the default size.
pt: Ao deixar em branco será utilizado o tamanho padrão.

en: Examples: $, #, -.
pt: Exemplos: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
pt: Exemplos: lb, kg, %.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
pt: !name não pode ter mais que %max caracteres. Você digitou %length caracteres.

en: Formula
pt: Fórmula
