Webform Calculator (7.x-2.0-beta1) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Width
ru: Ширина

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Webform
ru: Веб-форма

en: Width of the textfield.
ru: Ширина текстового поля.

en: Precision
ru: Точность

en: Error message
ru: Сообщение об ошибке

en: Token values
ru: Значения токенов

en: Leaving blank will use the default size.
ru: Оставьте пустым, чтобы использовать размер по умолчанию.

en: Examples: $, #, -.
ru: Примеры: $, #, -.

en: Examples: lb, kg, %.
ru: Примеры: lb, kg, %.

en: !name cannot be longer than %max characters but is currently %length characters long.
ru: !name не может быть более %max знаков, сейчас его длина %length знаков.

en: Prefix text placed to the left of the field
ru: Текст префикса, размещаемого слева от поля

en: Postfix text placed to the right of the field
ru: Текст суффикса, размещаемого справа от поля

en: Formula
ru: Формула
