Webform CiviCRM Integration (7.x-3.2) - en to tr translation catalogue (68 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Item
tr: Öğe

en: Groups
tr: Gruplar

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Tags
tr: Etiketler

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Edit
tr: Düzenle

en: None
tr: Hiçbiri

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Country
tr: Ülke

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Multiple
tr: Çoklu

en: none
tr: hiçbiri

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Email
tr: E-posta

en: Options
tr: Seçenekler

en: Contact
tr: İletişim

en: Save Settings
tr: Ayarları Kaydet

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Always
tr: Her zaman

en: Never
tr: Asla

en: Selected
tr: Seçili

en: Medium
tr: Orta

en: Phone
tr: Telefon

en: Address
tr: Adres

en: email
tr: e-posta

en: Job Title
tr: İş Başlığı

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Case
tr: Büyük/Küçük harf

en: Clone
tr: Kopya

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Phone Number
tr: Telefon

en: Duration
tr: Süre

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyadı

en: City
tr: Şehir

en: State/Province
tr: İl

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Street Address
tr: Adres

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Select List
tr: Seçim Listesi

en: Randomize
tr: Rastgele belirle

en: Website
tr: Web sitesi

en: Relationship
tr: İlişki

en: date
tr: tarih

en: Mandatory
tr: Zorunlu

en: No Components, add a component below.
tr: Hiçbir bileşen yok, aşağıdan bir bileşen ekleyin.

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
tr: Bu özelliği kullanıcının birden çok değer seçebilmesine izin vermek için seçin.

en: Select
tr: Seç

en: Postal Code
tr: Posta Kodu

en: Upload Image
tr: Resim yükle

en: Restore
tr: Geri yükle

en: and
tr: ve

en: Registration
tr: Kayıt

en: Autocomplete
tr: Otomatik tamamla

en: New component name
tr: Yeni bileşen adı

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Unique
tr: Özgün (ünik)

en: Remove Fields and Save Settings
tr: Alanları Kaldır ve Ayarları Kaydet
