Webform CiviCRM Integration (7.x-4.0-beta1) - en to vi translation catalogue (74 entries)

en: Item
vi: Mục

en: Groups
vi: Nhóm

en: Cancel
vi: Hủy bỏ

en: Description
vi: Mô tả

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Tags
vi: Thẻ

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: None
vi: Không có

en: - None -
vi: - Không -

en: Country
vi: Quốc gia

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Multiple
vi: Nhiều

en: none
vi: không có

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: Save
vi: Lưu

en: Default
vi: Mặc định

en: Total
vi: Tổng

en: Unknown
vi: Không rõ

en: Configure
vi: Cấu hình

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Options
vi: Tùy chọn

en: Contact
vi: Liên hệ

en: Save Settings
vi: Lưu các thiết lập

en: Not found
vi: Không tìm thấy

en: Always
vi: Luôn luôn

en: Never
vi: Không bao giờ

en: Selected
vi: Được chọn

en: Medium
vi: Vừa

en: Start Date
vi: Ngày bắt đầu

en: End Date
vi: Ngày kết thúc

en: Phone
vi: Điện thoại

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Job Title
vi: Tên nghề

en: Payment
vi: Thanh toán

en: Events
vi: Sự kiện

en: Filters
vi: Các bộ lọc

en: Phone Number
vi: Số điện thoại

en: Static
vi: Tĩnh

en: Duration
vi: Thời lượng

en: First Name
vi: Tên

en: Last Name
vi: Họ

en: City
vi: Thành phố

en: State/Province
vi: Tỉnh/Thành

en: Nickname
vi: Tên hiệu

en: Gender
vi: Giới tính

en: Street Address
vi: Địa chỉ đường phố

en: Randomize
vi: Ngẫu nhiên

en: Permissions
vi: Quyền

en: County
vi: Hạt

en: Relationship
vi: Quan hệ

en: !name field is required.
vi: Thông tin !name cần được nhập.

en: Automatic
vi: Tự động

en: date
vi: ngày tháng

en: every hour
vi: hằng giờ

en: every day
vi: hằng ngày

en: every week
vi: hằng tuần

en: Default value
vi: Giá trị mặc định

en: Select
vi: Chọn

en: Postal Code
vi: Mã bưu điện

en: Upload Image
vi: Tải ảnh lên

en: Restore
vi: Phục hồi

en: Birth Date
vi: Ngày sinh

en: and
vi: và

en: Campaign
vi: Chiến dịch

en: Select All
vi: Chọn tất cả

en: Registration
vi: Đăng ký

en: Autocomplete
vi: Tự động điền nốt

en: close
vi: đóng

en: - Any -
vi: - Tất cả -

en: Unique
vi: Không trùng lặp

en: Is Active
vi: Hoạt động
