Webform CiviCRM Integration (7.x-4.0-beta2) - en to pl translation catalogue (99 entries)

en: Item
pl: Element

en: Groups
pl: Grupy

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Tags
pl: Tagi

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: None
pl: Brak

en: - None -
pl: - Brak -

en: Country
pl: Państwo

en: Weight
pl: Waga

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: none
pl: brak

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Default
pl: Domyślny

en: Total
pl: Razem

en: Participant
pl: Uczestnik

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Options
pl: Opcje

en: Contact
pl: Kontakt

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Selected
pl: Wybrany

en: Medium
pl: Średnie

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: End Date
pl: Data końcowa

en: Phone
pl: Telefon

en: Address
pl: Adres

en: email
pl: e-mail

en: Job Title
pl: Nazwa stanowiska

en: Payment
pl: Płatność

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Case
pl: Wielkość liter

en: Select None
pl: Żadne

en: Filters
pl: Filtry

en: Phone Number
pl: Numer telefonu

en: Static
pl: Statycznie

en: Duration
pl: Czas trwania

en: First Name
pl: Imię

en: Last Name
pl: Nazwisko

en: City
pl: Miasto

en: State/Province
pl: Województwo

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Gender
pl: Płeć

en: Display Name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Activity
pl: Aktywność

en: Select List
pl: Lista wyboru

en: Randomize
pl: Wylosuj

en: Website
pl: Strona WWW

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: County
pl: Powiat

en: Relationship
pl: Powiązanie

en: !name field is required.
pl: Pole !name jest wymagane.

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: date
pl: data

en: submission(s)
pl: zgłoszenie(a)

en: ever
pl: kiedykolwiek

en: every hour
pl: co godzinę

en: every day
pl: codziennie

en: every week
pl: co tydzień

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
pl: Zaznacz tę opcję, jeśli użytkownik powinien mieć możliwość wyboru wielu wartości.

en: Select
pl: Wybierz

en: Postal Code
pl: Kod pocztowy

en: Upload Image
pl: Wyślij zdjęcie

en: Restore
pl: Przywróć

en: Birth Date
pl: Data urodzenia

en: and
pl: i

en: Campaign
pl: Kampania

en: Employer
pl: Pracodawca

en: live
pl: na żywo

en: Select All
pl: Wszystkie

en: Registration
pl: Rejestracja

en: Radio buttons
pl: Przyciski radio

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Organization Name
pl: Nazwa organizacji

en: Relationship Type
pl: Rodzaj Relacji

en: Current User
pl: Aktualny użytkownik

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: Contact Type
pl: Typ kontaktu

en: Unique
pl: Unikalne

en: Employee
pl: Pracownik

en: static
pl: statyczne

en: Case Status
pl: Status zadania

en: Activity Type
pl: Typ aktywności

en: Activity Subject
pl: Temat aktywności

en: Additional Options
pl: Dodatkowe opcje

en: Confirm Subscriptions
pl: Potwierdź subskrypcję

en: Registration Status
pl: Status rejestracji

en: - first choose a country -
pl: Wybierz kraj

en: - First Choose a Country -
pl: Wybierz kraj

en: Engagement Level
pl: Poziom zaangażowania
