Webform CiviCRM Integration (7.x-4.16) - en to fa translation catalogue (73 entries)

en: Item
fa: آیتم

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: File
fa: فایل

en: None
fa: هیچ

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Country
fa: کشور

en: Weight
fa: وزن

en: Multiple
fa: چندین

en: none
fa: هیچ

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Total
fa: مجموع

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Contact
fa: تماس

en: All
fa: همه

en: Not found
fa: پیدا نشد

en: Always
fa: همیشه

en: Never
fa: هیچوقت

en: Selected
fa: انتخاب شده

en: Medium
fa: متوسط

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Phone
fa: تلفن

en: Address
fa: نشانی

en: email
fa: پست الکترونیکی

en: Payment
fa: پرداخت

en: Filters
fa: فیلترها

en: Phone Number
fa: شماره تلفن

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: City
fa: شهر

en: State/Province
fa: ایالت/استان

en: Gender
fa: جنسیت

en: Hidden
fa: پنهان

en: Change
fa: تغییر

en: Source
fa: منبع

en: Activity
fa: فعالیت

en: Select List
fa: فهرست انتخاب

en: Randomize
fa: تصادفی

en: Permissions
fa: مجوزها

en: Relationship
fa: رابطه

en: !name field is required.
fa: فیلد !name اجباری است.

en: date
fa: تاریخ

en: every hour
fa: هر ساعت

en: every day
fa: هر روز

en: every week
fa: هر هفته

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: Select
fa: انتخاب

en: Upload Image
fa: بارگذاری تصویر

en: Grant
fa: اعطای مجوز

en: Birth Date
fa: تاریخ تولد

en: and
fa: و

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Activities
fa: فعالیت‌ها

en: Test Mode
fa: حالت آزمایشی

en: Registration
fa: عضویت

en: Radio buttons
fa: دکمه‌های رادیویی

en: - N/A -
fa: - هیج -

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: - Any -
fa: - هر چیزی -

en: time
fa: زمان
