Webform CiviCRM Integration (7.x-4.18) - en to is translation catalogue (53 entries)

en: Item
is: Hlutur

en: Groups
is: Hópar

en: Cancel
is: Hætta við

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Tags
is: Efnisorð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: File
is: Skrá

en: None
is: Engin

en: - None -
is: - Ekkert -

en: Country
is: Land

en: Weight
is: Vægi

en: Multiple
is: Margir

en: none
is: engin

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: Save
is: Vista

en: Default
is: Sjálfgefið

en: Total
is: Samtals

en: Participant
is: Þáttakandi

en: Unknown
is: Óþekkt

en: Configure
is: Stilla

en: Email
is: Netfang

en: Options
is: Möguleikar

en: Contact
is: Tengiliður

en: Save Settings
is: Vista stillingar

en: All
is: Allt

en: Not found
is: Fannst ekki

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Selected
is: Valið

en: Medium
is: Miðlungs

en: Phone
is: Sími

en: Address
is: Heimilisfang

en: email
is: netfang

en: Payment
is: Greiðslumáti

en: Filters
is: Síur

en: Last Name
is: Eftirnafn

en: City
is: Borg

en: State/Province
is: Fylki/Hérað

en: Hidden
is: Falið

en: Website
is: Vefsíða

en: Permissions
is: Réttindi

en: Relationship
is: Tengsl

en: !name field is required.
is: Nauðsynlegt er að fylla út !name reitinn.

en: date
is: dagsetning

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: first name
is: fornafn

en: and
is: og

en: - Select -
is: - Velja -

en: Autocomplete
is: Sjálfvirk útfylling
