Webform CiviCRM Integration (7.x-4.20) - en to mr translation catalogue (38 entries)

en: Groups
mr: समुह

en: Cancel
mr: रद्द

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: File
mr: फाईल

en: None
mr: काहीच नाही

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Country
mr: देश

en: Weight
mr: मुल्य

en: Multiple
mr: अनेक

en: none
mr: काहीच नाही

en: Name
mr: नाव

en: Group(s)
mr: समुह

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Total
mr: एकूण

en: Participant
mr: सहभागी असणारे

en: Email
mr: ईमेल

en: Options
mr: विकल्प

en: Contact
mr: संपर्क

en: All
mr: सर्व

en: Not found
mr: सापडले नाही

en: Never
mr: कधीही नाही

en: Selected
mr: निवडलेले

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: Next Day
mr: पुढचा दिवस

en: Next Month
mr: पुढचा महिना

en: Phone
mr: दूरध्वनी

en: Address
mr: पत्ता

en: email
mr: ईमेल

en: Website
mr: संकेतस्थळ

en: date
mr: दिनांक

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: - Any -
mr: - काहीही -
