Webform CiviCRM Integration (7.x-4.4) - en to hr translation catalogue (47 entries)

en: Item
hr: stavka

en: Groups
hr: Grupe

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Tags
hr: Oznake

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: None
hr: Nema

en: - None -
hr: - Niti jedan -

en: Country
hr: Država

en: Weight
hr: Težina

en: Multiple
hr: Višestruki

en: none
hr: ništa

en: Name
hr: Naziv

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: Default
hr: Zadano

en: Total
hr: Ukupno

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Email
hr: E-pošta

en: Options
hr: Opcije

en: Contact
hr: Kontakt

en: All
hr: Svi

en: Not found
hr: Nije nađeno

en: Never
hr: Nikada

en: Selected
hr: Odabrano

en: Medium
hr: Srednji

en: Start Date
hr: Od datuma

en: End Date
hr: Do datuma

en: Phone
hr: Telefon

en: Address
hr: Adresa

en: Filters
hr: Prečistači

en: Duration
hr: Trajanje

en: Last Name
hr: Prezime

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Randomize
hr: Nasumično

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Relationship
hr: Odnos

en: !name field is required.
hr: Polje !name je nužno.

en: Automatic
hr: Automatski

en: date
hr: datum

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: and
hr: i

en: - Select -
hr: - Odaberi -
