Webform CiviCRM Integration (7.x-4.4) - en to kn translation catalogue (52 entries)

en: Item
kn: ಅಂಶ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Multiple
kn: ಅನೇಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: Configure
kn: ಸ್ವರೂಪಿಸು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Save Settings
kn: ಸಂಯೋಜನೆಗಳನ್ನು ಉಳಿಸು

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Not found
kn: ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Selected
kn: ಆರಿಸಲಾದ

en: Medium
kn: ಮಧ್ಯಮ

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Job Title
kn: ಉದ್ಯೋಗದ ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Phone Number
kn: ದೂರವಾಣಿ ಸಂಖ್ಯೆ

en: Static
kn: ಸ್ಥಾಯಿ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Nickname
kn: ಅಡ್ಡಹೆಸರು

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Automatic
kn: ಸ್ವಯಂಚಾಲಿತ

en: date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Birth Date
kn: ಹುಟ್ಟಿದ ದಿನಾಂಕ

en: Select All
kn: ಎಲ್ಲವನ್ನೂ ಅಯ್ಕೆಮಾಡು

en: Autocomplete
kn: ಸ್ವಯಂಪೂರ್ಣಗೊಳಿಕೆ

en: close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: time
kn: ಸಮಯ
