Webform CiviCRM Integration (7.x-4.7) - en to cy translation catalogue (50 entries)

en: Item
cy: Eitem

en: Groups
cy: Grwpiau

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Tags
cy: Tagiau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: None
cy: Dim

en: - None -
cy: - Dim -

en: Country
cy: Gwlad

en: Weight
cy: Pwysau

en: Multiple
cy: Lluosog

en: none
cy: dim

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Default
cy: Diofyn

en: Total
cy: Cyfanswm

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Contact
cy: Cyswllt

en: All
cy: I gyd

en: Never
cy: Byth

en: Selected
cy: Wedi ei ddewis

en: Medium
cy: Canolig

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Phone
cy: ffôn

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Payment
cy: Taliad

en: Case
cy: Achos

en: Filters
cy: Hidlyddion

en: City
cy: Tref

en: State/Province
cy: Sir

en: Select List
cy: Dewis rhestr

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Relationship
cy: Perthynas

en: !name field is required.
cy: Mae maes !name yn ofynnol.

en: date
cy: dyddiad

en: ever
cy: byth

en: every hour
cy: bob awr

en: every day
cy: bob dydd

en: every week
cy: bob wythnos

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
cy: Gwirio'r dewis yma os y ddylai'r defnyddiwr gael ei ganiatáu i ddewis gwerthoedd lluosog.

en: Select
cy: Dewis

en: Upload Image
cy: Llwytho delwedd i fyny

en: and
cy: ac

en: Autocomplete
cy: Hunan-gwblhau
