Webform CiviCRM Integration (7.x-5.1) - en to jv translation catalogue (37 entries)

en: Groups
jv: Kelompok

en: Cancel
jv: Batal

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Tags
jv: Tautan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: File
jv: Berkas

en: None
jv: Nihil

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: none
jv: ora ana

en: Name
jv: Jeneng

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Options
jv: Opsi

en: Contact
jv: Kontak

en: All
jv: Kabèh

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Never
jv: Ora tahu

en: Selected
jv: Kepilih

en: Medium
jv: Sedheng

en: Case
jv: Kasus

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Randomize
jv: Diacak

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: !name field is required.
jv: Isian !name dibutuhaké.

en: date
jv: tanggal

en: Default value
jv: Biji gawan

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: - Any -
jv: - Sembarang -
