Webform CiviCRM Integration (7.x-5.4) - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Item
ro: Produs

en: Private
ro: Privat

en: Groups
ro: Grupuri

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: None
ro: Nimic

en: - None -
ro: - Niciuna -

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Multiple
ro: Multiplă

en: none
ro: nimic

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Default
ro: Implicit

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Configure
ro: Configurează

en: Email
ro: email

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Options
ro: Opţiuni

en: Save Settings
ro: Salvați Setările

en: All
ro: Toate

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Selected
ro: Selectat

en: Medium
ro: Mediu

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Payment
ro: Plată

en: Case
ro: Caz

en: Select None
ro: Deselectați tot

en: Filters
ro: Filtre

en: City
ro: Oraş/Sector

en: State/Province
ro: Judeţ

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Display Name
ro: Nume afișat

en: Change
ro: Modificare

en: Source
ro: Sursă

en: Activity
ro: Activitate

en: Select List
ro: Listă de selecţie

en: Randomize
ro: Aleator

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Relationship
ro: Relaţie

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Automatic
ro: Automat

en: date
ro: dată

en: ever
ro: întotdeauna

en: every hour
ro: în fiecare oră

en: every day
ro: în fiecare zi

en: every week
ro: în fiecare săptămână

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Select
ro: Alege

en: Restore
ro: Restaurează

en: and
ro: şi

en: - Select -
ro: -Selectați-

en: Activities
ro: Activități

en: Select All
ro: Selectați tot

en: Radio buttons
ro: Butoane radio

en: Autocomplete
ro: Completare automată

en: close
ro: închide

en: - Any -
ro: - Oricare -

en: Contact Type
ro: Tip contact
