Webform CiviCRM Integration (7.x-5.7) - en to cs translation catalogue (85 entries)

en: Item
cs: Položka

en: Private
cs: Soukromé

en: Groups
cs: Skupiny

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Public
cs: Veřejná

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: File
cs: Soubor

en: None
cs: Žádné

en: - None -
cs: - Nic -

en: Country
cs: Země

en: Weight
cs: Váha

en: Multiple
cs: Vícenásobná

en: none
cs: žádné

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: Total
cs: Celkem

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Configure
cs: Nastavení

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Options
cs: Možnosti

en: Contact
cs: Kontakt

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: All
cs: Vše

en: Not found
cs: Nenalezeno

en: Always
cs: Vždy

en: Never
cs: Nikdy

en: Selected
cs: Vybráno

en: Medium
cs: Střední

en: Start Date
cs: Datum začátku

en: End Date
cs: Datum konce

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: email
cs: e-mail

en: Payment
cs: Platba

en: Select None
cs: Vybrat: Nic

en: Filters
cs: Filtry

en: Phone Number
cs: Telefonní číslo

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: City
cs: Město

en: State/Province
cs: Stát/Provincie

en: Hidden
cs: Skryté

en: Change
cs: Změnit

en: Source
cs: Zdroj

en: Activity
cs: Aktivita

en: Select List
cs: Seznam

en: Randomize
cs: Náhodně přeskupit

en: Website
cs: Webová stránka

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Relationship
cs: Vztah

en: !name field is required.
cs: Pole !name je vyžadováno.

en: Automatic
cs: Automatické

en: date
cs: datum

en: ever
cs: navždy

en: every hour
cs: každou hodinu

en: every day
cs: každý den

en: every week
cs: každý týden

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Check this option if the user should be allowed to choose multiple values.
cs: Zaškrtněte, pokud má mít uživatel možnost vybrat více hodnot.

en: Select
cs: Vybrat

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Restore
cs: Obnova

en: and
cs: a

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Select All
cs: Vybrat: Vše

en: Test Mode
cs: Testovací režim

en: Radio buttons
cs: Přepínací tlačítka

en: - N/A -
cs: - Není k dispozici -

en: Line Item Amount
cs: Částka u řádkové položky

en: Autocomplete
cs: Automatické dokončování

en: close
cs: zavřít

en: Current User
cs: Současný uživatel

en: - Any -
cs: - nezáleží -

en: Checkboxes
cs: Zaškrtávací pole

en: time
cs: čas

en: Unique
cs: Unikátní

en: postal code
cs: PSČ
