Webform component bundles (7.x-3.0-beta1) - en to cs translation catalogue (30 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Value
cs: Hodnota

en: Type
cs: Typ

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Required
cs: Povinné

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Manage
cs: Správa

en: Components
cs: Komponenty

en: Create
cs: Vytvořit

en: Clone
cs: Klonovat

en: Mandatory
cs: Povinné

en: No Components, add a component below.
cs: Nejsou k dispozici žádné komponenty; níže přidejte novou komponentu.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
cs: Klíč pole %field_key je neplatný. Použijte pouze malá písmena, číslice a podtržítka.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
cs: Klíč pole %field_key již používá pole s názvem %existing_field. Použijte unikátní klíč.

en: New component name
cs: Jméno nové komponenty

en: The component positions and mandatory values have been updated.
cs: Umístění komponent a povinné hodnoty byly aktualizovány.

en: Component %name cloned.
cs: Komponenta %name byla duplikována.

en: Component %name updated.
cs: Komponenta %name byla aktualizována.

en: New component %name added.
cs: Komponenta %name byla přidána.

en: Delete the %name fieldset?
cs: Smazat skupinu polí %name?

en: Delete the %name component?
cs: Smazat komponentu %name?

en: Component %name deleted.
cs: Komponenta %name byla smazána.

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
cs: Jméno je použito v URL adresách pro generované obrázky. Použijte pouze malá písmena, čísla, podtržítka (_) a pomlčky (-).

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
cs: Pro názvy stylů použijte pouze malá písmena, čísla, podtžítka (_) a pomlčky (-).
