Webform component bundles (7.x-3.0-beta1) - en to cy translation catalogue (27 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Value
cy: Gwerth

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Required
cy: Yn ofynnol

en: Name
cy: Enw

en: Update
cy: Diweddaru

en: Create
cy: Creu

en: Clone
cy: Clôn

en: webform
cy: ffurf gwe

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Mandatory
cy: Gorfodol

en: No Components, add a component below.
cy: Dim cydrannau, ychwanegu cydran isod.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
cy: Mae'r allwedd maes %filed_key yn anilys. Rhaid i chi gynnwys cymeriadau alffaniwmerig is ac tanlinellau.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
cy: mae allwedd maes %field_key yn cael ei ddefnyddio'n barod gan faes sydd wedi ei labelu %existing_field. Defnyddiwch allwedd unigryw.

en: New component name
cy: Enw cydran newydd

en: The component positions and mandatory values have been updated.
cy: Mae lleoliadau cydran a gwerthoedd gorfodol wedi cael eu diweddaru.

en: Component %name cloned.
cy: Cydran %name wedi ei glonio.

en: Component %name updated.
cy: Cydran %name wedi ei ddiweddaru.

en: New component %name added.
cy: Cydran %name newydd wedi ei ychwanegu.

en: Delete the %name fieldset?
cy: Dileu gosodiad maes %name?

en: Delete the %name component?
cy: Dileu'r cydran %name?

en: Component %name deleted.
cy: Cydran %name wedi ei ddileu.
