Webform Component Bundles (7.x-3.0-beta1) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Title
da: Titel

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Update
da: Opdatér

en: Manage
da: Administration

en: Components
da: Komponenter

en: Create
da: Opret

en: Clone
da: Klon

en: Webform
da: Webformular

en: Mandatory
da: Påkrævet

en: No Components, add a component below.
da: Ingen komponenter, tilføj en komponent herunder.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
da: Feltnøglen %field_key er ugyldig. Brug venligst kun små alfanumeriske tegn og understregninger.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
da: Feltnøglen %field_key bruges allerede af feltet mærket %existing_field. Brug venligst en unik nøgle.

en: New component name
da: Navn på ny komponent

en: The component positions and mandatory values have been updated.
da: Komponentpositioner og tvungne værdier opdateret.

en: Component %name cloned.
da: Komponent %name klonet.

en: Component %name updated.
da: Komponent %name opdateret.

en: New component %name added.
da: Komponent %name tilføjet.

en: Delete the %name fieldset?
da: Slet feltgruppen %name?

en: Delete the %name component?
da: Slet %name-komponenten?

en: Component %name deleted.
da: Komponent %name slettet.

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
da: Navnet bruges i URLer for genererede billeder. Brug kun små bogstaver, understregninger (_) og bindestreger (-).

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
da: Brug kun små bogstaver, understregninger (_) og bindestreger i formatnavne.
