Webform Component Bundles (7.x-3.0-beta1) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: Update
id: Perbarui

en: Manage
id: Kelola

en: Components
id: Komponen

en: Create
id: Buat

en: Clone
id: Kloning

en: webform
id: formulir web

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
id: Nama ini digunakan dalam URL untuk gambar yang dihasilkan. Gunakan hanya huruf kecil, karakter alfanumerik, garis bawah (_), dan tanda hubung (-).

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
id: Harap hanya gunakan karakter alfanumerik, huruf kecil, garis bawah (_), dan tanda hubung (-) untuk nama gaya.
