Webform Component Bundles (7.x-3.0-beta1) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Value
nl: Waarde

en: Description
nl: Beschrijving

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: Required
nl: Verplicht

en: Name
nl: Naam

en: Update
nl: Bijwerken

en: Manage
nl: Beheren

en: Components
nl: Componenten

en: Create
nl: Aanmaken

en: Clone
nl: Dupliceren

en: webform
nl: formulier

en: Webform
nl: Formulier

en: Mandatory
nl: Verplicht

en: No Components, add a component below.
nl: Geen besturingselementen, voeg een besturingselement toe.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
nl: Veldnaam %field_key is ongeldig. Alleen kleine letters, cijfers en "_" zijn toegestaan.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
nl: Veldnaam %field_key is al gebruikt in het veld %existing_field. Gebruik een andere naam.

en: New component name
nl: Nieuw besturingselement

en: The component positions and mandatory values have been updated.
nl: De posities van de besturingselementen en verplichte waarden zijn bijgewerkt.

en: Component %name cloned.
nl: Besturingselement %name is gedupliceerd.

en: Component %name updated.
nl: Besturingselement %name is bijgewerkt.

en: New component %name added.
nl: Nieuw besturingselement %name toegevoegd.

en: Delete the %name fieldset?
nl: Groepsvak %name verwijderen?

en: Delete the %name component?
nl: Besturingselement %name verwijderen?

en: Component %name deleted.
nl: Besturingselement %name is verwijderd.

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
nl: De naam wordt gebruikt voor het aanmaken van afbeeldingen. Gebruik alleen kleine letters en cijfers, onderstrepingstekens (_) en koppeltekens (-).

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
nl: Gebruik alleen kleine letters en cijfers, onderstrepingstekens (_) en koppeltekens (-) voor de naam van de stijl.

en: The component positions and required values have been updated.
nl: Component posities en verplichte waarden zijn bijgewerkt.
