Webform Component Bundles (7.x-3.0-beta1) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Weight
pt: Peso

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Update
pt: Atualizar

en: Manage
pt: Gerir

en: Components
pt: Componentes

en: Create
pt: Criar

en: Clone
pt: Clonar

en: webform
pt: Formulário web

en: Webform
pt: Formulário

en: Mandatory
pt: Obrigatório

en: No Components, add a component below.
pt: Sem componentes, adicione um abaixo.

en: New component name
pt: Novo nome do componente

en: Component %name cloned.
pt: Componente %name clonado.

en: Component %name updated.
pt: Componente %name atualizado.

en: New component %name added.
pt: Novo componente %name adicionado.

en: Delete the %name fieldset?
pt: Eliminar o campo %name?

en: Delete the %name component?
pt: Eliminar o componente %name?

en: Component %name deleted.
pt: Componente %name eliminado.

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
pt: O nome é usado nos URL para gerar imagens. Use apenas minúsculas de caracteres alfanuméricos, traços inferiores e hífens.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
pt: Por favor use apenas minúsculas de caracteres alfanuméricos, traços inferiores e hífens para nomes de estilos.
