Webform Component Bundles (7.x-3.0-beta1) - en to tr translation catalogue (25 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Required
tr: Zorunlu

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Update
tr: Güncelle

en: Manage
tr: Yönetim

en: Components
tr: Bileşenler

en: Create
tr: Oluştur

en: Clone
tr: Kopya

en: Mandatory
tr: Zorunlu

en: No Components, add a component below.
tr: Hiçbir bileşen yok, aşağıdan bir bileşen ekleyin.

en: New component name
tr: Yeni bileşen adı

en: Component %name updated.
tr: %name bileşeni güncellendi

en: New component %name added.
tr: %name bileşeni eklendi

en: Delete the %name fieldset?
tr: %name alanı silinsin mi?

en: Component %name deleted.
tr: %name bileşeni silindi.

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
tr: Ad oluşturulan resimlerin URL'sinde kullanılır. Sadece küçük harf, rakam, alt çizgi (_) ve tire (-) kullanın.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
tr: Lütfen stil adları için yalnızca küçük alfasayısal karakterler, alt çizgi (_), ve kısa çizgileri (-) kullanın.
