Webform Component Bundles (7.x-3.0-beta1) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Value
uk: Значення

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Edit
uk: Редагувати

en: Weight
uk: Вага

en: Required
uk: Обов’язкове

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Update
uk: Оновити

en: Manage
uk: Керування

en: Components
uk: Компоненти

en: Create
uk: Створити

en: Clone
uk: Клонувати

en: webform
uk: вебформа

en: Webform
uk: Вебформа

en: Mandatory
uk: Обов'язкове

en: No Components, add a component below.
uk: Компоненти відсутні, додайте компонент нижче.

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
uk: Ключ поля %field_key не коректний. Використовуйте тільки алфавітно-цифрові символи нижнього регістру й символи підкреслення.

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
uk: Машинне ім'я поля %field_key вже використовується полем позначеним %existing_field. Назвіть поле унікальним ім'ям.

en: New component name
uk: Нова назва компонента

en: The component positions and mandatory values have been updated.
uk: Позиції компонент і обов'язкові значення були оновлені.

en: Component %name cloned.
uk: Компонент %name клоновано.

en: Component %name updated.
uk: Компонент %name оновлений.

en: New component %name added.
uk: Новий компонент %name доданий.

en: Delete the %name fieldset?
uk: Видалити набір полів %namе?

en: Delete the %name component?
uk: Видалити компонент %name?

en: Component %name deleted.
uk: Компонент %name видалений.

en: Form key
uk: Ключ форми

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
uk: Назви, що використовуються в URL-адресах для генерованих зображень. Використовуйте лише абетково-цифрові символи, підкреслення (_) та дефіси (-).

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
uk: У назвах стилів прохання використовувати лише абетково-цифрові символи, підкреслення (_) та дефіси (-).

en: The component positions and required values have been updated.
uk: Розташування компонентів та обов’язкові значення були успішно оновлені.
