Webform Component Bundles (7.x-3.0-beta1) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Required
ar: ضروري

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Update
ar: تحديث

en: Manage
ar: تسيير

en: Components
ar: المكونات

en: Create
ar: أنشئ

en: Clone
ar: استنساخ

en: webform
ar: استمارة ويب

en: Mandatory
ar: إجباري

en: New component name
ar: اسم المكون الجديد

en: Delete the %name fieldset?
ar: حذف مجموعة الحقول %name؟

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
ar: يُستعمل الاسم في العناوين URL للصور المولدة. استعمل الحروف اللاتينية والأرقام والشرطات السفلية (_) والشرطات(-) فقط.

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
ar: رجاء استخدم فقط أحرفا لاتينية صغيرة وأرقاما وشرطات سفلية (_) وشرطات (-) في أسماء الأشكال.
