Webform Component Bundles (7.x-3.0-beta1) - en to hi translation catalogue (16 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Manage
hi: प्रबंधित

en: Components
hi: पुर्ज़े

en: Create
hi: बनाएँ

en: webform
hi: वेबफ़ॉर्म
