Webform component bundles (7.x-3.0-beta1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Required
ja: 必須

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Update
ja: 更新

en: Manage
ja: 管理

en: Components
ja: コンポーネント

en: Create
ja: 作成

en: Clone
ja: 複製

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Mandatory
ja: 必須

en: No Components, add a component below.
ja: コンポーネントがありません。下記からコンポーネントを追加してください。

en: The field key %field_key is invalid. Please include only lowercase alphanumeric characters and underscores.
ja: フィールドキー %field_key が不正です。小文字の半角英数字とアンダースコア（ _ ）だけを使用してください。

en: The field key %field_key is already in use by the field labeled %existing_field. Please use a unique key.
ja: フィールドキー %field_key はフィールド %existing_field によって既に使用されています。他のフィールドと重複しない固有のキーを使用してください。

en: New component name
ja: 新しいコンポーネント名

en: The component positions and mandatory values have been updated.
ja: コンポーネントの位置と必須の値を更新しました。

en: Component %name cloned.
ja: コンポーネント %name を複製しました。

en: Component %name updated.
ja: コンポーネント %name を更新しました。

en: New component %name added.
ja: コンポーネント %name を追加しました。

en: Delete the %name fieldset?
ja: %name フィールドセットを削除しますか？

en: Delete the %name component?
ja: %name コンポーネントを削除しますか？

en: Component %name deleted.
ja: コンポーネント %name を削除しました。

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
ja: この名称は生成される画像のURLに使われます。英小文字・数字・アンダーライン・ハイフンのみ利用可能です。

en: Please only use lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-) for style names.
ja: スタイル名には、英小文字・数字・アンダーライン(_)・ハイフン(-)のみを利用ください。
